Galeria
Bawełnianka jest pierwszym w Bełchatowie centrum handlowo-rozrywkowym o najwyższym europejskim standardzie. Nowoczesna galeria będzie miejscem łączącym bogatą ofertę handlową, gastronomiczną, rozrywkową i kulturalną. Usytuowana jest w centrum Bełchatowa na terenie dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego.

Bawełnianka nazwą, logotypem oraz wyglądem wyraźnie nawiązuje do historii tego miejsca, łącząc nowoczesność z włókienniczą tradycją miasta. Znakiem rozpoznawczym galerii będzie imponujący komin – dawniej kotłownia w BZPB. Projekt galerii Bawełnianka dzięki zachowaniu komina i ceglanym elewacjom ma charakter architektury industrialnej – modnej i nowoczesnej zarazem.

Innowacyjne rozwiązania architektoniczno-budowlane bełchatowskiego centrum zapewnią atrakcyjność wizualną i możliwość organizowania licznych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych. Galeria będzie tętniącym życiem miejscem o wyjątkowej atmosferze, wyznaczającym rytm życia mieszkańców Bełchatowa i okolic. Ponad 90 butików i lokali usługowych oraz różnorodna oferta gastronomiczna sprawią, że Bawełnianka stanie się galerią kompleksowych zakupów, spotkań, relaksu i spędzania wolnego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.
 
Copyright © 2012, Bawełnianka Sp. z o.o.
Pliki cookies na stronie. Aby zapewnić poprawne działanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejściem na stronę, niektóre pliki mogły już zostać zapisane w folderze przeglądarki.