Bełchatów
Galeria Bawełnianka powstaje w Bełchatowie – mieście młodym, średniej wielkości, zlokalizowanym niemal w centrum Polski, w województwie łódzkim. Gospodarka zorientowana wokół przemysłu energetycznego i wydobywczego sprawia, że miasto dynamicznie się rozwija. Mieszkańcami Bełchatowa są ludzie młodzi, aktywni zawodowo i wykształceni. To miasto rodzinne, dominuje model rodziny pięcioosobowej.

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego z 2012 roku aż 72% bełchatowian jest w wieku produkcyjnym.  Bełchatów jest przemysłowym miastem z włókienniczą tradycją. Centrum miasta stanowi obszar objęty programem rewitalizacji miasta. W program rewitalizacji wpisuje się również powstająca galeria. Bawełnianka będzie integralną częścią zrewitalizowanego centrum Bełchatowa jako tętniącego życiem ośrodka handlowo-usługowo-rozrywkowego.
 
Copyright © 2012, Bawełnianka Sp. z o.o.
Pliki cookies na stronie. Aby zapewnić poprawne działanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejściem na stronę, niektóre pliki mogły już zostać zapisane w folderze przeglądarki.