Dożynki Powiatowe 2011
piątek, 26 sierpnia 2011 14:29
28 sierpnia, w ostatnią niedzielę wakacji, w Ruścu odbędą się Dożynki Powiatu Bełchatowskiego. Sponsorem tegorocznego święta rolników jest Bawełnianka. Wydarzenie będzie się składać z części oficjalnej oraz wspólnej biesiady. Zgromadzonym zaprezentują się zespoły lokalne, a wieczorem wystąpi grupa TOP ONE. O północy będzie można podziwiać pokaz sztucznych ogni.
 
Dynamiczne tempo budowy
piątek, 19 sierpnia 2011 14:12
Budowa galerii Bawełnianka w Bełchatowie nie zwalnia. Prace wykonywane są zgodnie z planem. Teren budowy pokryty jest słupami żelbetowymi, a ekipa budowlana rozpoczęła już wylewki ścian garażu i przygotowania do wykonania stropu w części garażowej. Na placu nieprzerwanie pracuje profesjonalny sprzęt budowlany, który wspomagany jest przez dwa stacjonarne żurawie obrotowe. Na budowie zajęcie znaleźli też alpiniści, którzy zajmują się wstępnymi pracami renowacyjnymi komina – najbardziej charakterystycznej konstrukcji w Bełchatowie. Komin zaadaptowany jest w projekcie architektoniczno-budowlanym galerii Bawełnianka jako część pasażu głównego, wokół której usytuowany będzie sektor kawiarniany.
 
Galeria Bawełnianka z finansowaniem
czwartek, 04 sierpnia 2011 14:40
Spółka Bawełnianka podpisała umowę kredytową na realizację budowy centrum handlowo-rozrywkowego w Bełchatowie. Koszt budowy galerii Bawełnianka to ponad 105 mln PLN brutto. Inwestycję finansuje Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. Bawełnianka jest pierwszą tego typu inwestycją w Bełchatowie. Galeria powstaje w centrum miasta, przy głównej arterii komunikacyjnej. Prace budowlane galerii Bawełnianka rozpoczęły się w maju. Generalnym wykonawcą jest firma MIRBUD S.A. Równolegle z pracami budowlanymi trwa proces komercjalizacji obiektu. Wyłącznym agentem, dbającym o optymalny dobór najemców, jest międzynarodowa firma doradcza na rynku nieruchomości komercyjnych Cushman&Wakefield. Natomiast autorem projektu architektonicznego i budowlanego Bawełnianki jest katowickie Biuro Projektowania Architektonicznego Pallado i Skupin.
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 20
Copyright © 2012, Bawełnianka Sp. z o.o.
Pliki cookies na stronie. Aby zapewnić poprawne działanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejściem na stronę, niektóre pliki mogły już zostać zapisane w folderze przeglądarki.