Prezentacja aktualnego stanu prac nad projektem Galerii Bawełnianka podczas sesji Rady Miasta Bełchatowa
poniedziałek, 29 czerwca 2009 00:00
W ubiegły czwartek, 25 czerwca 2009 r., podczas sesji Rady Miasta Bełchatowa odbyła się prezentacja aktualnego stanu prac nad projektem Galerii Bawełnianka. Prezentacji dokonał Prezes Spółki Bawełnianka – Krzysztof Włuka.

Radni otrzymali pakiet materiałów na temat Galerii Bawełnianka. Znalazły się w nich wizualizacje obiektu, mapki i opis inwestycji, jak również korzyści dla miasta i jego mieszkańców, wynikające z budowy Galerii. Ponadto zaprezentowane zostały wyniki badań trzech niezależnych instytucji badawczych – naukowców z Uniwersytetu Łódzkiego, Kancelarii Audytorskiej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz firmy DGA Doradztwo Gospodarcze.

Instytucje te weryfikowały zasadność usytuowania Galerii Bawełnianka w Bełchatowie. Firma DGA opracowała analizę wpływu Galerii Bawełnianka na centrum miasta Bełchatowa. Kancelaria Audytorska dokonała wyliczeń korzyści finansowych dla miasta z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej w Galerii.
Z kolei naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego przeprowadzili badanie opinii mieszkańców Bełchatowa, w celu sprawdzenia, czy są oni zainteresowani taką inwestycją w swoim mieście. Badania wykazały, że 75 % respondentów zgadza się z koncepcją utworzenia Galerii w miejscu BZPB i aż 90 % uważa projekt Bawełnianki za atrakcyjny.

Ważną informacją zawartą w materiałach był też opis zbiórki pamiątek po Bełchatowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego. Przedsięwzięcie to realizowane jest przy współpracy z Muzeum Regionalnym w Bełchatowie.
 
Porozumienie z Muzeum Regionalnym w Bełchatowie
czwartek, 25 czerwca 2009 00:00
Galeria Bawełnianka podpisała porozumienie z Muzeum Regionalnym w Bełchatowie w sprawie zbiórki pamiątek po Bełchatowskich Zakładach Przemysłu Bawełnianego. Zebrane pamiątki wyeksponowane zostaną w bełchatowskim Muzeum, a po otwarciu Galerii zostaną przeniesione do nowej „Bawełnianki”, by tam przypominać wszystkim odwiedzającym o bogatej, włókienniczej tradycji Bełchatowa. Byli pracownicy Zakładów Bawełnianych będą mogli podzielić się z pozostałymi mieszkańcami Bełchatowa i regionu swoją historią i wspomnieniami związanymi z BZPB. Do Muzeum przynosić można zdjęcia, książki, mapy, listy gratulacyjne, dyplomy i inne dokumenty. Mile widziane są także elementy maszyn i urządzeń procesu technologicznego, m.in. okolicznościowe czółenka. Zakład jako wieloletni sponsor lokalnych drużyn sportowych, wydawał także różnorodne sportowe akcesoria, które również powinny znaleźć się w zbiorach byłych pracowników BZPB. Pamiątki przynosić można do Muzeum Regionalnego w Bełchatowie (ul. Heldwiga 11), w godzinach 10.00 – 17.00. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: 044 633 11 33.
 
Galeria w Internecie
czwartek, 18 czerwca 2009 00:00

Uruchomiliśmy stronę internetową Galerii Bawełnianka. Zachęcamy wszystkich do dzielenia się opiniami na temat inwestycji, jak również zadawania pytań przedstawicielom Spółki Bawełnianka. Jednocześnie zapraszamy do śledzenia aktualności i kolejnych etapów prac nad nowoczesnym sercem Bełchatowa.

 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 20
Copyright © 2012, Bawełnianka Sp. z o.o.
Pliki cookies na stronie. Aby zapewnić poprawne działanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejściem na stronę, niektóre pliki mogły już zostać zapisane w folderze przeglądarki.