Galeria Bawełnianka dla najemców
wtorek, 04 października 2011 09:56
Spółka Bawełnianka we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Bełchatowie uruchomiła program rekrutacji pracowników dla najemców galerii. Celem programu jest możliwie jak największe usprawnienie oraz wsparcie procesu rekrutacyjnego, a także pozyskanie wykwalifikowanego personelu na tworzone przez najemców stanowiska. Ten innowacyjny projekt, angażujący firmy współpracujące z galerią już na etapie jej powstawania, to również duże ułatwienie dla przyszłych pracowników Bawełnianki. Program rekrutacji pracowników podzielony jest na dwa etapy. W pierwszym etapie poznamy oczekiwania najemców względem przyszłych pracowników, natomiast rekrutacja zostanie uruchomiona w kolejnej fazie projektu. Aplikacje będzie można nadsyłać w drugim kwartale 2012 roku (po pierwszym maja) na dedykowany adres e-mail. 

Szczegółowe informacje dotyczące programu rekrutacji pracowników dostępne są na stronie internetowej galerii Bawełnianka oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Bełchatowie – www.pupbelchatow.pl.

 
Bawełnianka nabiera kształtów
wtorek, 27 września 2011 14:44
Budowa galerii Bawełnianka wchodzi w kolejny etap realizacji. Mieszkańcy Bełchatowa mogą obserwować dynamiczny postęp prac budowalnych. Na garażu wylane są już dwa stropy pośrednie, a ekipa budowlana przystępuje do zbrojenia słupów i ścian na piętrze garażu. Rozpoczęte jest także szalowanie stropu galerii oraz wykonywanie fundamentów pod kino. Na plac budowy wprowadzany jest kolejny sprzęt, prace budowlane wspiera trzeci stacjonarny żuraw obrotowy. W pierwszej kolejności wykonywana jest konstrukcja żelbetowa, monolityczna całego obiektu.
 
Pamiątki w kominie
środa, 21 września 2011 13:25

20 września 2011 w Bełchatowie odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę galerii Bawełnianka. W uroczystości udział wzięli Prezydent Miasta Bełchatowa, Starosta Powiatu Bełchatowskiego oraz przedstawiciele urzędów, firm partnerskich i mediów.

Ceremonia wmurowania aktu erekcyjnego jest wydarzeniem pieczętującym kolejny etap budowy galerii, która powstaje zgodnie z przyjętym harmonogramem prac. Wydarzenie ma wymiar symboliczny, jednak jest również jednym z najważniejszych momentów budowy galerii - mówi Krzysztof Włuka, prezes spółki Bawełnianka.

Obok aktu erekcyjnego w tubie, zwanej potocznie „kapsułą czasu”, znalazły się także aktualne wydania miejscowej prasy, zdjęcie placu budowy jeszcze przed rozpoczęciem prac wykonawczych oraz wizualizacja Bawełnianki. Jako symbol upamiętniający historię dawnych Bełchatowskich Zakładów Przemysłu Bawełnianego, które funkcjonowały na terenie, na którym powstaje inwestycja, do tuby dołączono kwiat z włóknem bawełny. Na dokumencie złożyli swoje podpisy przedstawiciele galerii oraz najwyższych urzędów w Bełchatowie. Ceremonia na placu budowy połączona była z konferencją prasową poświęconą kluczowym dla bełchatowian informacjom o Bawełniance dotyczącym postępu prac budowlanych, architektury galerii oraz doboru najemców.

 

 

 

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 20
Copyright © 2012, Bawełnianka Sp. z o.o.
Pliki cookies na stronie. Aby zapewnić poprawne działanie strony na stronie wykorzystujemy pliki cookies. Wraz z wejściem na stronę, niektóre pliki mogły już zostać zapisane w folderze przeglądarki.