GODZINY OTWARCIA PON-SOB

Galeria handlowa: 9:00-21:00

Biedronka:8:00-22:00

Piekarnia GOM:8:00-21:00

Lokale gastronomiczne: 9:00-21:00

GODZINY OTWARCIA PONIEDZIAŁEK-SOBOTA

Galeria handlowa: 9:00-21:00

Jarmark Smaków

Zapraszamy Was 22 grudnia od godziny 10:00 do 17:00, na Jarmark Smaków w Bawełniance, na którym lokalni producenci i sprzedawcy będą mogli zaprezentować Wam swoje produkty. Wydarzenie to jest idealną okazją do spróbowania różnorodnych smaków i zapachów. Jest ono kontynuacją Jarmarku Smaku organizowanego przez Miasto Bełchatów w miesiącach letnich na pl. Wolności.

Na jarmarku będzie można znaleźć m.in.: miody, makarony, syropy z płatków róż, malin, porzeczkowy, kiszonki, oleje tłoczone, nabiał, przetwory, warzywa fermentowane, garmaż, pierogi, pasztety oraz produkty bezglutenowe. Wszystkie produkty są wytwarzane z naturalnych składników i pochodzą od lokalnych producentów.

Dodatkową atrakcją będzie koncert przy kominie o godzinie 16.30 Arkadiusza Załęcznego & Sounding Strings. To bełchatowski zespół wokalno – instrumentalny założony w grudniu 2018 przez Arkadiusza Załęcznego – muzyka, kompozytora, aranżera i autora tekstów. Zamysłem lidera zespołu było stworzenie takiejgrupy w której fundamentem brzmienia będą instrumenty strunowe, stąd też nazwa „Sounding Strings”, co w j. Polskim tłumaczymy : „Brzmiące struny”. Pierwotnie w skład zespołu wchodziły tylko instrumenty strunowe, jednak z czasem doszły także inne instrumenty. W obecnym składzie zespołu są: gitary, skrzypce, flet poprzeczny, piano elektryczne, perkusja i vocal. Zespół wykonuje głównie autorską muzykę lidera zespołu Arkadiusza Załęcznego zarówno wokalno-instrumentalną jak i instrumentalną. Trudno określić styl muzyczny jaki prezentuje zespół. Twórcy zespołu zależało na tym, aby jego kompozycje nie szufladkować do jednego gatunku muzycznego. Dlatego utwory cechuje różnorodność stylów. Nawiązują one m.in. do poezji śpiewanej, rocka, bluesa, popu, jazzu, reggae, latino, folku, funky czy muzyki poważnej. Teksty utworów są w większości autorstwa samego kompozytora, choć są i takie, które napisali znani poeci jak: Bolesław Leśmian, Adam Asnyk, Jan Brzechwa, czy nasi miejscowi autorzy jak: Elżbieta Kołatek czy Lidia Liszewska. Dzisiejszego wieczoru zespół zaprezentuje się jednak w inny programie niż zwykle. Zaprezentuje utwory o tematyce świąteczno-zimowej. Będą to znane kolędy, pastorałki, piosenki okołoświąteczne i zimowe jak również utwory świąteczne Arkadiusza Załęcznego.

Skład zespołu:
Arkadiusz Załęczny – (kierownik zespołu) vocal, gitara, instrumenty perkusyjne
Weronika Pochopień – vocal, instrumenty perkusyjne
Liliana Sielska – skrzypce
Remigiusz Walter – flet poprzeczny
Krzyszof Załęczny – instrumenty klawiszowe
Mariusz Sadulak – gitara basowa
Damian Krata – perkusja”

Zobacz także

24-26.07.2024

Zgarnij nagrody!

Zrób zakupy i odbierz prezent.
24-26.07.2024

Zgarnij nagrody!

Zrób zakupy i odbierz prezent.
22.07-23.08.2024

Sportowe lato z Bawełnianką

Trenuj w plenerze z GymCity
22.07-23.08.2024

Sportowe lato z Bawełnianką

Trenuj w plenerze z GymCity